Vitality notes

Персональний блоґ Віталія Вітюка

Archive for the 'Книги' Category

В нашому житті все відбувається не просто так. Випадковості суто умовні. Часто до нас приходить саме те що нам потрібно в даний момент. Так із книгами. Їх рекомендують друзі чи просто дарують/дають почитати. В процесі читання стає зрозумілим, що це та книга, яка потрібна той момент/період життя.

Сьогодні я хочу розповісти про книгу, яка справила не мене неабияке враження. Мені її подарував мій одногрупник Міша Ліщинський. Це Чин-Нинг Чу «Каменное лицо, черное сердце». Авторка, відомий бізнесмен, лектор, тренер, найвідоміший експерт в області психології ведення бізнесу в Азії.

Книга дуже цікава і корисна всім, хто прогне допомоги у подоланні труднощів в бізнесі чи у житті. В ній йдеться про давню китайську філософію «Кам’яного і чорного». В ній зрозумілою мовою описані всі важливі азіатські постулати і філософії, які допомагають у різних життєвих ситуаціях. Але у цьому пості я хочу зупинитися на моменті, який мене найбільше вразив і усього, що написано в книзі.

«Дхарма: дерево, що здійснює бажання»

Цитую книгу:
«Слово «дхарма» походить із санскриту — найдавнішої мови на Землі, яка утворилася в стародавній Індії. Провідні західні лінгвісти підтверджують, що в санскрит йде коріння буквально всіх відомих мов. У відповідності із індійською міфологією, цією мовою розмовляли боги. Слово «джарма» — похідна від слова «дхар», що означає «підтримувати, зберігати, живити». Тому слово «дхарма» часто перекладають як «те, що підтримує життя». Це сила, що підтримує світ, божественна злагодженість всесвіту.

«Дхарма» також означає адекватні дії у будь-якій ситуації. Це значить «діяти по волі почуття обов’язку». У кожної людини в залежності від ситуації в житті своя дхарма. Наприклад, для воїна дхарма — вбивати інших воїнів — ворогів своєї батьківщини. Дхарма лікаря — рятувати життя людей, причому всіх, навіть ворогів. І хоч ці дії протилежні, вони все рівно правильні. Якщо слідувати дхармі, у світі запанує гармонія і закони природи»

«Люди, які практикують дхарму, сприймають життя такою, яка вона Ñ”, Ñ– відповідно виконують свої обов’язки. Дхарма — закон природи, який допомагає нам усвідомити роль, яку у будь-який момент кожен із нас грає в житті. Бути по-справжньому відданому обов’язкам, які передбачаються своєю роллю, Ñ– виконувати Ñ—Ñ… із максимальною старанністю — це Ñ– Ñ” слідування дхармі. Така поведінка стане нашим захисником Ñ– рятівником».

Спершу я не зовсім розумів цю коцепцію, допоки зі мною не стався один випадок.

У лютому цього року я приїжджав у Київ на установчу сесію у МАУП. Знаючи, що у перший день сесії зазвичай розклад пар не надто насичений, я ще будучи в Одесі, розпланував другу його половину за своїм сценарієм. Я записався на безкоштовний майстерклас по маркетинговому програмному забезпеченню, який мав відбутися о 18:00. Коли я нарешті прибув до інституту і отримав розклад, то трішки розстроївся, оскільки він був досить насиченим, а останнє заняття припадало на 17:20.

Мені дуже хотілося піти на той безкоштовний майстерклас, не хотілося втрачати реєстрацію, аже к-ть місць була дуже обмеженою, а я якраз потрапив у ці межі. Я вагався, що обрати — нехтувати останньою парою не зовсім цікавого предмету і піти на майстерклас, чи все ж лишитися в інституті і протирати штані слухаючи, як я собі вважав, не зовсім цікаві речі.

Тоді я згадав про дхарму, і дав собі питання «якою є моя дхарма в даний момен?», відповідь була однозначною «я студент і моєю дхармою на цей момент є перебування в інституті слухаючи лекції». Я залишився і пішов на лекцію із менеджменту персоналу Віктора Колпакова. І ні краплі не пожалів, що залишився! Викладач був настільки цікавим, а його розповідь була такою захопливою, що нам не хотілося його відпускати, ми вимагали продовження! :)

«Чим би ви не займалися, вас чекає успіх, якщо ви зможете чітко визначити свою дхарму на цій роботі»

Отже, ми маємо зажди пам’ятати хто ми є в даний момент і яка для цього моменту підходить дхарма. Шкода, що дехто із представників нашого суспільства часто не слідує потрібній дхармі. Як наслідок, ми маємо такий безлад і розвал в нашій державі. Але так буде не завжди. Все зміниться на краще, я в це вірю!

Хочеш перемогти — слідуй своїй дхармі!

Читати далі »

Кейт Мосс читає у ванні :)

Я люблю читати. Фак, а хто ж не любить? І ця любов прийшла до мене зовсім нещодавно! Фак, як я довго на тебе чекав! І ось, прочитавши чергову книгу, спішу поділитися з вами добіркою tumblr-блоґів на тему читання й книг. Що таке tumblr-блоґи мабуть розповідати не потрібно, всі й так знають. Але для тих хто в танку: на tumblr-блоґах розміщують переважно фотки, все дуже лаконічно, нічого зайвого, інколи трапляються короткі тексти, часто зустрічаються репости, інсторично склалось, що серед таких блоґів багато тематичних… про їжу, дівчат, велосипеди, космос Ñ– Ñ‚.д.

Сьогодні мова піде про книжкові блоги. Отже 10 блогів у довільному порядку: (more…)

Читати далі »

Стів Джобс істинно видатна особистість, про що говорить також така кількість книг написаних про його життя, принципи, поведінку і т.д. Деякі з цих книг написані ще за його життя, а частина вийшла вже після смерті.

В цьому дописі я хочу поділитися добіркою книг написаних українською чи російскою мовами про Стіва Джобса, які я знайшов на полицях магазину empik.ua. Можна лише здогадуватись скільки ще є книг, написаних англійською чи іншими мовами.
(more…)

Читати далі »

Джек Траут «Дифференцируйся или умирай!»Давно вже прочитав цю книгу, але тільки зараз вирішив написати про неї.

Якось я завів розмову з однією людиною на тему маркетингу. Цікава була розмова Ñ– тема теж, Ñ– раптом молодий чоловік згадав прізвище Траут. Ð’ розмові почав просити мене «підтакнути» до якоїсь думки, ніби-то авторства Траута, — ну ти ж в курсі, там у Траута про це йдеться…, — часто промовляв він. Я розгубився, адже не знав на той момент про цього автора. Прогалину було швидко закладено свіже-прочитаною книгою «Дифференцируйся или умирай!».

Власне вся суть книги випливає з її назви, проте важливо сказати, що в ній йдеться про один дуже важливий аспект маркетингу. Цей аспект часто губиться в різноманітних навчальних матеріалах про маркетинг. Власне про конкуренцію і диференціацію в цих матеріалах розповідають, проте в дуже сухому нецікавому вигляді, підсмаченому нудними графіками і формулами.

В книзі в простій і цікавій формі розповідається про те, чому компаніям для досягнення успіху варто віднайти якусь особливість, що помітно буде відрізняти їх з поміж інших конкурентів. Також в книзі наводиться маса прикладів компаній, які шукають, знайшли і продовжують пошук цих особливостей.

Це книга про маркетинг, про його одну з важливих складових — продукт. Вона також про просування (promotion). Про особливу філософію бізнесу у висококонкурентному середовищі, яка допоможе вистояти і вийти переможцем.

Отже, не вагаючись беріть і читайте! Рекомендую! 9/10

Читати далі »

Сет Годин «Подарок в придачу!»Щойно прочитав книгу Сета Годіна «[adrotate banner=”5″]». Книга справила на мене дуже позитивне враження. Дещо розширила рамки мого сприйняття маркетингу, як чого іншого, ніж того, про що розповідають класичні книги. Також книга дала відповідь на питання, на яке я досі не мав відповіді. А саме, чому практично всі мої ідеї щодо покращення то чи іншого явища в компанії не були реалізовані, а моє керівництво нічогісінько з переліченого не прийняло. Хоча я не сумніваюсь, що половина ідей були більш ніж привабливими. Більше того, існують тисячі таких як я, людей, які працюють в різних компаніях Ñ– за певний тривалий час роботи в Ñ—Ñ… головах час-від-часу з’являються різні міркування чи ідеї. Так от, книга піднімає цю проблематику, а автор ділиться своїми міркуваннямия як ці якості правильно застосовувати Ñ– як ставати переможцем в таких ситуаціях.

Ця книга також про маркетинг. Про його органічний прояв. Про границі, яких можна досягти щоб надати товару чи послузі виключних властивостей і показників на ринку. Автор ділиться десятками можливих граничних перетворень продукту, які легко можна застосувати до будь-якої галузі чи сфери. Попри те, що в книзі перелічено безліч цікавих ідей для продуктів, ви ще й під час читання згенеруєте парочку свіженьких.

Як на мене, книга буде корисною не тільки людям які займаються маркетингом чи рекламою, але й для тих хто звик постійно творити, змінювати, вдосконалювати, долучатися до творіння чогось грандіозного і чудового. Книга мотивує, заставляє подивитися на буденні речі під нішим кутом, спонукає до дії!

Книга у твердій палітурці, зручного формату (міні) з якісною поліграфією. Читати її легко та комфортно.

Цікавий момент :-) На обкладинці розміщена імпровізована шкала, де навпроти поділок розміщені фіолетjві корівки. Ð’ самому низу, обкладинка закликає: «Измерь себя в коровах!» :))) Ну я довго не думаючи «поміряв себе», получилось всі 8 корівок :) Окей, це я зробив без зайвих проблем, а як міряти себе мають особи протилежної статі? Між іншим, такий прийомчик – діло рук видавців російської версії, в оригінальній англійській версії все набагато скромніше… майже :) Якщо не врахувати той факт, що книга вийшла в родаж в 2-Ñ… варіантах – класична книга Ñ– та ж книга але захована в коробку з пласцівцями до сніданку :)

Читати далі »

Обкладинка книги Джима Колінса «Від хорошого до величного»

Нещодавно дочитав чудову книгу Джима Коллінза «Від хорошого до величного» (дізнався про книгу завдяки Aplmn).

Автор в книзі намагається дати відповідь на питання «Що слугує тому, що хороші компанії стають величними?». З перших рядків не розумієш, чому автор зазначає, що «хороше — ворог величного», але далі все стає зрозумілим. Те, що написано в книзі, можна застосовувати для себе, своєї компанії, міні бізнесу чи роботи і результат може бути грандіозним.

Кілька влучних цитат з книги можна прочитати у Aplmn.

На мою думку, книга має бути обов’язковою до прочитання всім, хто веде або тільки розпочинає свій бізнес, тим, хто намагається підвищити свою ефективність і покращити результати, тим, хто не стоїть на місті, а рухається вперед, росте і розвивається.

Читати далі »

dont make me think

До рук потрапила книга Стіва Круга «Не заставляйте мене думати!» (скачати!). Задумався…

Взагалі, раніше я її бачив у Nvc, але не повважав за потрібне почитати. Зайвий раз доводиться спіралевидність будови світу. Книга потрапила до мене вдруге, але інтерес до неї на порядок вищий.

Рекомендую всім веб-дизайнерам, менеджерам веб-проектів та й вазагалі всім, хто цікавиться юзабіліті.

Читати далі »