Vitality notes

Персональний блоґ Віталія Вітюка

Archive for the 'Особисте' Category

З Днем шульги!

Понеділок, Серпень 13th, 2012

13 серпня по всьому світу святкують міжнародний день шульги. А оскільки я шульга, це для мене особливий день :) Приємно знати, що для таких як ти навіть день придумали.

Ned Flanders and Leftorium

За неперевіреною статистикою по всьому світк к-Ñ‚ÑŒ шульг складає 15%. А Радянському союзі було менше, адже із цим явищем активно боролись Ñ– в школах учителі робили все можливо, щоб перевчити дитину писати правою рукою. Мені ж пощастило, адже (more…)

Читати далі »

В нашому житті все відбувається не просто так. Випадковості суто умовні. Часто до нас приходить саме те що нам потрібно в даний момент. Так із книгами. Їх рекомендують друзі чи просто дарують/дають почитати. В процесі читання стає зрозумілим, що це та книга, яка потрібна той момент/період життя.

Сьогодні я хочу розповісти про книгу, яка справила не мене неабияке враження. Мені її подарував мій одногрупник Міша Ліщинський. Це Чин-Нинг Чу «Каменное лицо, черное сердце». Авторка, відомий бізнесмен, лектор, тренер, найвідоміший експерт в області психології ведення бізнесу в Азії.

Книга дуже цікава і корисна всім, хто прогне допомоги у подоланні труднощів в бізнесі чи у житті. В ній йдеться про давню китайську філософію «Кам’яного і чорного». В ній зрозумілою мовою описані всі важливі азіатські постулати і філософії, які допомагають у різних життєвих ситуаціях. Але у цьому пості я хочу зупинитися на моменті, який мене найбільше вразив і усього, що написано в книзі.

«Дхарма: дерево, що здійснює бажання»

Цитую книгу:
«Слово «дхарма» походить із санскриту — найдавнішої мови на Землі, яка утворилася в стародавній Індії. Провідні західні лінгвісти підтверджують, що в санскрит йде коріння буквально всіх відомих мов. У відповідності із індійською міфологією, цією мовою розмовляли боги. Слово «джарма» — похідна від слова «дхар», що означає «підтримувати, зберігати, живити». Тому слово «дхарма» часто перекладають як «те, що підтримує життя». Це сила, що підтримує світ, божественна злагодженість всесвіту.

«Дхарма» також означає адекватні дії у будь-якій ситуації. Це значить «діяти по волі почуття обов’язку». У кожної людини в залежності від ситуації в житті своя дхарма. Наприклад, для воїна дхарма — вбивати інших воїнів — ворогів своєї батьківщини. Дхарма лікаря — рятувати життя людей, причому всіх, навіть ворогів. І хоч ці дії протилежні, вони все рівно правильні. Якщо слідувати дхармі, у світі запанує гармонія і закони природи»

«Люди, які практикують дхарму, сприймають життя такою, яка вона Ñ”, Ñ– відповідно виконують свої обов’язки. Дхарма — закон природи, який допомагає нам усвідомити роль, яку у будь-який момент кожен із нас грає в житті. Бути по-справжньому відданому обов’язкам, які передбачаються своєю роллю, Ñ– виконувати Ñ—Ñ… із максимальною старанністю — це Ñ– Ñ” слідування дхармі. Така поведінка стане нашим захисником Ñ– рятівником».

Спершу я не зовсім розумів цю коцепцію, допоки зі мною не стався один випадок.

У лютому цього року я приїжджав у Київ на установчу сесію у МАУП. Знаючи, що у перший день сесії зазвичай розклад пар не надто насичений, я ще будучи в Одесі, розпланував другу його половину за своїм сценарієм. Я записався на безкоштовний майстерклас по маркетинговому програмному забезпеченню, який мав відбутися о 18:00. Коли я нарешті прибув до інституту і отримав розклад, то трішки розстроївся, оскільки він був досить насиченим, а останнє заняття припадало на 17:20.

Мені дуже хотілося піти на той безкоштовний майстерклас, не хотілося втрачати реєстрацію, аже к-ть місць була дуже обмеженою, а я якраз потрапив у ці межі. Я вагався, що обрати — нехтувати останньою парою не зовсім цікавого предмету і піти на майстерклас, чи все ж лишитися в інституті і протирати штані слухаючи, як я собі вважав, не зовсім цікаві речі.

Тоді я згадав про дхарму, і дав собі питання «якою є моя дхарма в даний момен?», відповідь була однозначною «я студент і моєю дхармою на цей момент є перебування в інституті слухаючи лекції». Я залишився і пішов на лекцію із менеджменту персоналу Віктора Колпакова. І ні краплі не пожалів, що залишився! Викладач був настільки цікавим, а його розповідь була такою захопливою, що нам не хотілося його відпускати, ми вимагали продовження! :)

«Чим би ви не займалися, вас чекає успіх, якщо ви зможете чітко визначити свою дхарму на цій роботі»

Отже, ми маємо зажди пам’ятати хто ми є в даний момент і яка для цього моменту підходить дхарма. Шкода, що дехто із представників нашого суспільства часто не слідує потрібній дхармі. Як наслідок, ми маємо такий безлад і розвал в нашій державі. Але так буде не завжди. Все зміниться на краще, я в це вірю!

Хочеш перемогти — слідуй своїй дхармі!

Читати далі »

З нового року запускаю власний проект на кінотему. Він настільки великий, що ще такого не було у мене :) Слідкуйте за оновленнями!

Читати далі »

Підсумки 2011

Вівторок, Грудень 20th, 2011

Чесно, раніше мені зовсім не було цікаво робити ось такі флешмоби. Але із подачі Сергія Пішковція, вирішив таки зробити невеличкий підсумок року, що минає у лаконічні формі. Поки складав цей список, зрозумів, що такі речі потрібно робити ледь не щомісяця. Для себе. Приватно. Аналіз підсумків за короткий термін штовхає до подальших звершень, мотивує робити все краще і більше. Мабуть так і робитиму + спробую продовжувати писати підсумки року у подальшому.

  • досягнення року – IFtwevent 2011 Ñ– поява мого прізвища у титрах на кількох короткометражках: раз, два :)
  • подія року – диплом магістра, IFtwevent 2011, ІІ Одеський міжнародний кінофестиваль (more…)

Читати далі »

Ми всі інколи почуваємось досить пригнічено. Рутина затягує у свої міцні тенета, врешті ми опиняємось по-вуха у багні на ймення рутина. Так от, нещодавно я черговий раз був занурений у це негарне вище. Щодня з’являлись нові “сюрпризи”, переїзди на інше місце, ще якісь заморочки, кілограми кіндершоколаду від якого вже верне, все це збиралось у незбагненний сувій суєти. Трудові будні із криками, нападами прокрастинації Ñ– неможливістю добре розслабитись на ОМКФ назбирувались у чорний ящик… відмітки «критична маса» от от було б досягнуто. Допоки…

Допоки 1 серпня не було запущено один сайт. Який пізніше мав змінити моє життя… (more…)

Читати далі »

Тут мені Сєня с Малой Арнаутской залишив по-наслєдству з-десятка-два фейсбучних наліпок “Like”. Першу десятку я успішно використав залайкавши все, що нерівно стояло у квартирі Ñ– не тільки. І подумав, — досить; нехай інші покайфують Ñ– вирішив пустити Ñ—Ñ… з молотка. Тепер у переможця аукціону нарешті здійсниться мрія — лайкати все Ñ– вся у цьому реальному світі.

Набір складається з 10 паперових наліпок з рукою Ñ– написом “Like” (точно як фейсбучна кнопочка з англійським інтерфейсом) розміром 33Ñ…15 мм.

Але це ще не все. До набору додається БОНУС — 5 безкоштовних наліпок “follow me @______”, на які можна вписувати свій твіттер-нік Ñ– шльопати на будь-які поверхні (наприклад візитівки чи бейджики конференцій)!

До завершення аукціону залишилось 4 дні!

Робіть ваші ставки панове »»»

Читати далі »

За наводкою пана стронґовського відправив Юрію Гордону запит на отримання його нового шрифту «Фла-Флу». Відповідь не забарилася і прийшов лист такого змісту:

Разнообразие — вот где праздник типографа!
Ловите Фла-Флу и пусть Вам будет разно, как вышли разными Ваши имя и фамилия :)

А у прикріпленні до листа моє ім’я написане цим шрифтом :)

fla-flu-font

Приємно! Так що очікуйте різних цікавих штук в цьому блозі :)

Читати далі »