Vitality notes

Персональний блоґ Віталія Вітюка

Порівняно недавно я почав слухати класичну музику. Часто моя робота вимагає концентрації уваги й активізації креативу. Перебуваючи у повній тиші в мене мало що вдавалось. Результати були не такими, як хотілося. Раніше мені у роботі допомагала музика. Я практично завжди слухаю щось із сучасної клубної електронної музики. Але із часом став помічати, що не так вже й вона мені допомагає, а навпаки, змушує зосереджуватися лише на ній. Таким чином я вирішив звернутися до класики, як варіанту музики, яка б лунала десь на фоні але в той самий час надихала мене на роботу.

Я почав слухати різні онлайн радіостанції, які пропонує iTunes. Знайшов кілька цікавих і став слухати щоразу, коли брався за роботу. Спочатку я сприймав її як якийсь один монолітний пласт, але з часом став відрізняти один твір від іншого. Як і в масовій музиці, у класичній є такі твори, які мені подобаються або ні. Є такі що викликають драйв або ж такі, що викликають меланхолію чи ностальгію. Все те саме! Але з однією лише різницею — класична музика лунає у більш ширшому діапазоні. Часто сучасна електронна музика позбавлена гармоніки, із дуже обмеженим набором нот. Слухаючи класику я наче дихаю свіжим повітрям на повні груди, а слухаючи сучасну масову, відчуваю наче перебуваю у протигазі. І там і там я дихаю тим самим повітрям, але у останньому варіанті здається, що мене обдурили, щось недодали, на чомусь зекономили.

Наслідком мого захоплення класикою став підйом продуктивності моєї роботи. В мене почали з’являтися нові ідеї і сили на їх реалізацію. А найголовніше, я став ширше розуміти музику в цілому! Рамки мого сприйняття музики колосально розширились. Це надзвичайно допомогло мені відрізняти повний треш (не плутати із Треш Металом) і дійсно хороший твір. А повірте, часто нам впарюютью відвертий шлак, який ми споживаємо лише через гарну обгортку.

А зовсім нещодавно я перейшов на прослуховування класики але у виконанні лише соло на піаніно. І хоч це лише один інструмент, але він здатний видавати таку музику!!!

Зараз хочу запропонувати вам до перегляду надихаюче відео із TED, яке я люб’язно підгледів на сторінці TEDxOdessa. Це доповідь Бенджаміна Зандера «Класична музика із палаючими очима». Він стверджує, що абсолютно всі люди люблять класичну музику, тільки не всі знають про це :) І я з ним погоджуюсь! Тож бажаю приємного перегляду Ñ– прослуховування у майбутньому!