QR коди насправді річ досить нудна. Ну погодьтесь — набір незрозумілих квадратиків та й все. Ну і основні місця, де розміщують матричні коди достатньо банальні: візитівки, журнали, постери, біллборди, сайти, одяг, наліпки… Ох як нудно! :Р
Але світ не без яскравих, безголових, творчих особистостей, які покликані вносити у нашу сіру буденність трішки різнобарв’я. Тож сьогодні я хочу поділитися з вами своєю невеличкою колекцією прикладів неординарного розміщення, використання і створення QR кодів.
Почнемо із QR коду, розміщеного на Нідерландських монета, випущених монетним двором з нагоди 100-річного ювілею. Монети були випущені номіналом 5 євро (срібло) та 10 євро (золото):
Далі. Житель Ізраїлю, Іоав Медан, розмістив QR код на могильній плиті своєї матері, Юдіфі. В коді зашифроване посилання, яке веде на сторінку із її біографією:
Також QR коди набивають як тату:
Далі я замовкаю і пропоную лише фото :)
Як бачите, людській фантазії немає меж і це стосується навіть нудних речей, таких як бетон, прищіпки чи QR коди.
А на завершення кілька фактів про QR коди і Чака Норріса:
▦ Люди, які шльопають QR на свої візитки, реально ризикують отримати пожежу в кишені, при випадковій зустрічі з Чаком Норрісом.
▦ Чак Норріс сканує всі QR коди світу одним кліпом лівого ока. Кліпом правого ока він сканує всі майбутні QR коди, до того як вони з’являться.
▦ Якщо QR код, який ви скануєте чомусь не розпізнається, знайте, цей код вже піддався відскануванню Чаком Норрісом. 8-)
▦ Чак Норріс висловив сумнів щодо назви “QR code” адже реальним QR є його Quick Roundhouse kick. 8-)