Vitality notes

Персональний блоґ Віталія Вітюка

Super hero watching TV

Наслідуючи МОНОЛОГ Анатолія Мельника і його пости про ідеї, які народжуються в його голові, вирішив опублікувати свою…

Компанії витрачають мільйони грошей на рекламні ті-ві споти, тисячі вони втрачають, коли серед очікуваної аудиторії певний відсоток людей просто перемикає канал на якому щойно розпочався блок рекламних роликів. Уявіть собі: ви витрачаєте купу сил та енергії в створення ролику, стільки ж грошей витрачаєте на його ротацію, а вельмишановний глядач просто перемкнув канал, пішов на кухню і зробив собі бутерброд (між іншим з майонезом, виготовлений вашим конкурентом). Ну як тут не післати на*** все і вся? :) Хтось казав мені, що ідеальним було б рішення, коли б час виходу рекламних блоків всіх телеканалів збігався О_о, тоді б не було змісту перемикати канали! :) Уявіть — усюди суцільний рекламний блок, на будь-якому каналі. Але ця ідея — скоріш гумористично-утопічна фантазія якогось рекламожера.

От мені в голову прийшла інша, цікавіша ідея, як зробити так щоб частина людей не перемикала канал, коли розпочинається рекламний блок.

Полягає вона в залученні людей в інтерактивний квест, вікторину, конкурс чи гру під час перегляду реклами. Приміром за кілька секунд до початку рекламного блоку в кутику з’являється «бабл», який в лаконічній формі розповідає про умови гри, де можна виграти цікавий приз… і 5, 4, 3, 2, 1, 0…Старт. Кожному тв-споту десь в кутику додається якась літера. Глядачу необхідно зібрати всі літери, які з’являтимуться по черзі в роликах, скласти слово і відправити його на короткий номер. Серед тих хто відправив правильне слово протягом 5 хв після закінчення блоку розігруються призи. Такі ігри можна проводити лише в прайм-тайм блоки, не обов’язково у весь ефір. Канал гарантовано матиме приріст глядачів реклами!

P.S. Дана ідея не претендує на геніальність, а цей пост скоріше звільнення місця для нової ідеї :)

 • http://blog.golubovsky.com/ Роман Голубовський

  Цікава ідея, але… Вся увага глядачів буде прикутою не до рекламних роликів, а до вказаного кутика. Звичайно, десь на підсвідомості щось буде занотовуватись (музика на фоні, кольори), та все ж ефект від реклами буде не повний.

 • http://haidamac.org.ua haidamac

  Лохотронні вікторини об’єднати з рекламою? Тобто два друтуючих чинника в один. Чудова ідея! :)

  • http://vet-al.if.ua Vet-al

   2 haidamac → Кожному своє. Як на мене, цю штуку не можна називати лохотроном, бо понятті зовсім інші. Це гра, лотерея, і кожен обирає те що йому до вподоби.

   2 Мельник Толік → Дякую, друже, за відгук. Мені здається, що якщо ідея таки сильна, про неї дізнаються ті хто треба і все відбудеться природнім шляхом.

 • http://monolog.name Мельник Толік

  Дякую за “Наслідуючи МОНОЛОГ Анатолія Мельника і його пости про ідеї, які народжуються в його голові”… :)

  “Хтось казав мені, що ідеальним було б рішення, коли б час виходу рекламних блоків всіх телеканалів збігався О_о, тоді б не було змісту перемикати канали!”

  Я кілька разів помічав, що на 5-ти з 6-ти основних каналів одночасно йшла реклама (десь 5-7 хв це точно), я постійно переимкав коли помітив це. отже якась домовленість вже існує (це і логічно), зокрема це в інтересах рекламодавця.

  А нарахунок комента “Звичайно, десь на підсвідомості щось буде занотовуватись (музика на фоні, кольори)…” не погоджусь, бо все нормально фіксуватиметься підсвідомістю (і бренд і кольори і аудотекст), щоб в майбутньому в потрібний моент спрацювати (при виборі продукту на поличці супермаркету, наприклад)

  Загалом цікава ідея, її можна грамотно допрацювати й з ефективністю реалізувати. Рекламні відділи телеканалів, зверніть увагу на цю ідею!!!