Vitality notes

Персональний блоґ Віталія Вітюка

Багато людей, які починають займатися маркетингом, особливо новими його відгалуженнями і формами, часто сильно помиляються у своїх діяннях. А все тому, що не знають з чого все почалося, що було в «істоках». І взагалі, — за що така честь маркетингу побутувати на цій планеті?

Повернімося до історії. І хоч це не дуже вдячна справа, копатися в історії, але я спробую переказати, що відбулося. Отже, відомо, що в період індустріалізації і розвитку промислового виробництва, США почала стрімко йти вгору по темпах виробництва. Фабрики і мануфактури штампували однотипні товари широкого вжитку, насичуючи тим самим спраглий ринок. Поступово насичення ринку досягло такого рівня, що почалась криза перевиробництва. Проте власники тих фабрик особливо цим не переймались, адже у їх головах була закладена настанова «виробляй, виробляй і ще раз виробляй». Але якось вони почали чесати потилиці і думати «курва, що ми з цим непотребом будемо робити, кому продавати?». І десь пізніше фабриканти почали задумуватись над потребами людей. Звичне – орієнтація на виробництво і ринок, переросло у орієнтацію на споживача і його потреби. Таким чином виробники почали переосмислювати свої настанови. «Орієнтація на споживача» від концепції переросла у філософію. Виробники, орієнтуючись на нову парадигму, набирались досвіду. Досвід трансформувався в знання.

Тепер же, ми маємо все готове, подане на тарілочці у вигляді різноманітних книжечок і семінарів. Знання доступне на відстані у 2 кліка. Проте, тільки небагатьом вдається конвертувати це знання і правильно його використовувати.

Наступного разу: чому маркетинг не наука і чому Артємій Лєбєдєв вважає, що «маркетинга не существует»