Vitality notes

Персональний блоґ Віталія Вітюка

Рух «Відкриті лодоні»Зовсім недавно в Україні започаткували цікавий рух, який вже давно існує в Італії як традиція. Йдеться про «підвішену каву» — анонімне пригощання будь кого кавою. Відбувається це наступним чином: ви замовляєте і платите за кілька порцій кави, одну для себе, а решту просите «підвісити». Далі, бармен відмічає на спеціальні дошці к-ть «підвішаного». Після цього будь хто бажаючий може замовити каву безкоштовно, адже раніше вже хтось за неї заплатив :)
Можливо раніше в Україні щось подібне й існувало, проте широкого розголосу цей рух набув завдяки харківському журналісту Зурабу Аласанія. Він створив рух «Открытые ладони», в рамках якого було створено сайт, спеціальний логотип і пропагуючі листівки. Цю ідею швидко підхопили українські ЗМІ різного ґатунку, новина, також лавиною пройшлася по всім соціальним мережам. Невдовзі до його ініціативи долучилося кілька закладів Харкова, а далі Ужгород, Одеса, Київ…

Нещодавно я провів кілька днів у Києві. Був вільний час на прогулянки містом. Бродив відомими та невідомими вулицями міста. Раптом мені захотілося випити кави, але не просто замовивши її, а «відвісити» порцію в закладі, де її «підвісили». Але перелік закладів, де підтримують цей рух я не знав :( На той момент я не знав про спеціальний сайт, де був потрібний мені перелік.

І тоді мені прийшла чудова ідея — створити списки (лісти) місць Києва із «підвішеною кавою» на геолокаційному сервісі Foursquare. Це неймовірно корисна фіча на цьому сервісі. Після додавання чи створення списку місь, ним можна скористатись, відкривши його у програмі Foursquare вашого сматрфона/планшета. Обрати найближчий заклад і відвідати його (ще й зачекінитись там). Створені списки можна поширювати серед друзів і редагувати спільно чи індивідуально.

Діставшись до комп’ютера, я взявся за створення таких списків! Якщо ви активний користувач цього сервісу, запрошую «фоловити» і ділитися ними з друзями!

UPD: Через кілька днів після публікації цього посту, я зв’язався із засновником руху «Відкриті долоні» Зурабом Аласанія. Обговорили можливість створення повноцінної сторінки на Foursquare. Після погодження одразу ж взявся за роботу. І ось сторінка в якій лісти всіх міст України, де «підвішують каву» готова – ласкаво прошу фоловити її — Открытые ладони на foursquare

Ось тепер, перебуваючи в якомусь із перелічених міст і маючи непереборне бажання «підвісити» чи «звісити» каву, можна зробити це дуже легко, знаючи перелік закладів і їх адреси!