Vitality notes

Персональний блоґ Віталія Вітюка

Я часто згадую про резервні копії, інколи нагадую друзям про необхідність бекапу цінної інформації. Колись для цього використовував аську. Створював текст “Хей, друже, а ти вже зробив бекап цінної інфи?” Ñ– гайда тиснути на кнопку масової розсилки. Багато хто відгукувався позитивно, хтось навіть дуже дякував. Сравді, в повсякденній суєті-суєт ми забуваємо про деякі важливі речі, але на допомогу приходять люди, які тобі про них нагадують. Це ж чудово!

Мій тато ламмер ще той. Комп’ютером він користується неповних 2 роки, а працювати на ньому вчиться здебільшого сам. Інколи я допомагаю при телефонній розмові, а віднедавна через Skype. І кожного дня він дізнається все нове і нове. І хоч тато вчиться дуже повільно (інколи йому треба повторити одне і теж кілька разів), його успіхи очевидні. Він займається зйомкою весіль (здебільшого його запрошують друзі та знайомі) та наступним їх монтажем та обробкою. Не можу передати свого захоплення, коли побачив перший його повністю змонтований та оброблений фільм. Він був чудовий! Тато використовує жорстикий диск великого об’єму, на якому зберігаються файли частково скопресованного відео поточного фільму. На іншому вінчестері зберігаються всі цінні файли — фотографії, відео, музика, робочі документи — такий собі резервний диск.

Якось під-час монтажу чергового ролику компутер раптово застиг, не реагували жодні кнопки, а на моніторі миготіла застигла картинка. Після ресету комп’ютер відмовлявся вантажитись. Виявилось полетів основний вінчестер з системою. Майже півроку роботи пішло кудись в небуття… Другий ж вінчестер залишався справним, але на нього ставити систему не було змісту, тому було прийнято рішення придбати ще один HDD, доки не повернуть перший з сервісу. Тато не гаючи часу пішов до знайомого, щоб той проінсталював нову операційну систему на новий диск. Отже в комп’ютері був під’єднаний робочий резервний вінчестер та новий щойно змагазину. На нього Ñ– планувалось встановити ОС. Але через свою неуважність, товариш, замість форматування нового диску, ненароком форматнув резервний! Капець! Таким чином тато позбувся всієї інформації яка була в наявності :(

На щастя файли з відформатованого диску були відновлені, а перший вінчестер, у абсолютній справності, було повернуто із сервісу. Зате тепер тато завжди робить додаткові резервні копії на DVDшки. Навчений гірким досвідом він знає, що HDD це не надійно, а бекап — це необхідність.

Ось така історія. Тож, якщо ви дочитали до цих рядків, не полінуйтесь, візьміть кілька чистих DVD та напаліть на них останні робочі фали та фотки з недавніх важливих подій! Не полінуйтесь також нагадати своїм друзям про необхідність бекапу. Це ж ніц не вартує!

І на останок, відео, про те, як зі звичайного HDD можна зробити музичні колонки: