Vitality notes

Персональний блоґ Віталія Вітюка

З cайтом Студії Артємія Лєбєдєва я познайомився досить давно. Якось випадково потрапив на розділ «Ководство» і побачив там дуже багато цікавих і корисних ідей, порад і просто думок. Для мене це був просто звичайнісінький сайт, накшталт тих, де хтось пише щось корисне, а назва «Студия Артемия Лебедева» здавалася просто назвою, як то «Студія Васілія Пупкіна» і т.п. По «Ководству» я лазив довго, поки перелопатив його всього до кінця. Я зберігав кожен параграф на комп’ютер, з метою подальшого друку на принтері у вигляді книжечки (згодом студія і випустила книгу). Зацікавився я цим розділом сайту через особливий стиль викладення. Кожен новий параграф містив дуже цікаву і корисну інформацію, а написане все було з такою впевненістю, наче все так має бути і ніяк інакше! Різноманітні доповнення, такі як «Хозяйке на заметку», додавали ще більшого значення і це доставляло неабиякого задоволення при читанні. А особливості верстки говорили про унікальність. Мабуть тому ця писанина здалася мені не простою.
Згодом про Лєбєдєва, і про сайт його студії мені розповів userinfofaruh, але вже трішки детальніше. А ще він сказав, що цей сайт, єдиний в світі із «родзинкою». Я спочатку не зрозумів what is a point… Але коли черговий раз зайшов на design.ru все стало зрозуміло — в правій нижній частині сайту було розміщено зображення родзинки і виноска з написом «Изюминка» (родзинка на сайті студії з’явилась в червні 2003 року). З тих пір я мало не щодня заглядаю на цей сайт. Передивився його десь на 50%.
Безперечно, Артємій Лєбєдєв унікальна людина, яка підняла на якісно новий рівень російський веб-, графічний і промислові дизайни. Крім того він є продукатором безлічі божевільних ідей, які в реалізованому вигляді мають шалений успіх. Багато його ідей стають корисними для інших дизайнерів, його роботи надихають, а його «руКоводства» стають справді цінними порадами, при використанні яких, виходить дуже хороший і якісний дизайнерський продукт. З ростом його популярності, зросла армія його шанувальників. Продукти його студії стали справжнім фетишем. А його жж щодня відвідує 50к+ народу. Він прямолінійний, нескупий на матєрне слово, веселий і винахідливий.
Та ось, для декого він став просто таки ідолом, якому поклоняються. Багато людей всіляко намагаються його мавпувати: манеру одягання, зачіску, обличчя, манеру висловлювань і т.д. І мене це бісить, а особиво, коли я помічаю це у знайомих мені людях. Хорошому прикладу треба наслідувати, корисні поради треба застосовувати а знання використовувати на практиці, але не можна фанатично повторювати абсолютно все. Тоді зникає вся індивідуальність і залишається всьго навсього фейкова копія, ілюзія причетності, наближеності, крутості.
Изюминка